Fundusze UE

Czy inteligentny rozwój dotrze do naszych miast?

 

Wpisując się w trendy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój  z nowej perspektywy  finansowej 2014 – 2020, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na kolejny, trzeci już Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta.


Po Warszawie i Katowicach tym razem gospodarzem wydarzenia będzie miasto Gdańsk. Kongres ten  to cykl regionalnych konferencji dedykowanych włodarzom miast z całej Polski, aspirującym do poprawy jakości życia swoich mieszkańców i ułatwienia funkcjonowania lokalnych firm.


Inauguracja cyklu konferencji o smart cities odbyła się w Warszawie w dniu 30 marca 2015 r.  150 przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i eksperci dyskutowali na temat wpływu nowych technologii na jakość życia w mieście. Duży nacisk na konferencji został postawiony na doświadczenia innych krajów europejskich – Norwegii, Szwecji czy Niemczech. Ważną informacją, jaka została ogłoszona na konferencji, to ujednolicone standardy inteligentnego rozwoju miast. 16 marca 2015 r. Polski Komitet Normalizacji przyjął pierwsza normę ISO w sprawie smart city, czyli ujednolicone współczynniki do mierzenia poziomu inteligentnego rozwoju. Dzięki temu, miasta wreszcie mogą porównywać się z innymi i określić czy są już smart.


Program konferencji dostępny jest tutaj.

Constrade Consulting

 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site