Jak urządzić biuro?

Jaką tapetę wybrać do biura?

Jeśli projektujesz wystrój swojego nowego biura lub po prostu chcesz wprowadzić w nim designerskie zmiany i zależy Ci na tym, aby nabrało ono oryginalnego charakteru, warto rozważyć pomysł jego wytapetowania. Przy szerokim wachlarzu kolorów, wzorów i faktur, jaki oferuje obecny rynek tapet, mamy możliwość stworzenia nie tylko niepowtarzalnego wystroju, ale też przestrzeni motywującej nas do twórczego działania.

W zakresie wyboru odpowiedniego koloru czy wzoru tapety, warto niekiedy zasięgnąć porady u projektanta wnętrz, który doradzi, jakie tapety wykorzystać, aby uzyskać zamierzony efekt, jak np. wyeksponowanie naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia, optyczne powiększenie biura czy po prostu stworzenie otoczenia o wyjątkowo oryginalnym charakterze.

W dużym biurze świetnie sprawdzą się tapety o geometrycznych wzorach lub fototapety z miejskim pejzażem, które nadadzą pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Jeśli natomiast pomieszczenie biurowe jest niewielkich rozmiarów, należy uważać, aby nie przesadzić z intensywnością kolorów, wzorów i faktur – w przeciwnym razie odniesiemy przeciwny skutek – zmniejszymy optycznie tapetowane wnętrze.

Jeśli zaś chodzi o materiał wykonania, wyróżnić można tapety: winylowe, papierowe, akrylowe, z włókna szklanego, do malowania, tekstylne czy flizelinowe. Wybierając materiał, z którego wykonane będą tapety do biura, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim stan ścian. Jeżeli tynk na ścianach jest miejscami popękany, w celu wzmocnienia warstwy wykończeniowej ściany, trzeba wybrać tapety z trwalszego włókna.

Poza tym, kupując tapety, należy zwrócić uwagę na takie ich właściwości jak: odporność na wodę, promienie UV, dopasowanie wzorów oraz inne specyfikacje, które bywają umieszczone w postaci symboli na metce informacyjnej. Ważne jest także, aby na zakupionych rolkach tapety występowały te same numery seryjne. W przeciwnym wypadku może pojawić się problem niezgodności np. odcieni.


BISKO

 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site