Jak urządzić biuro?

 Wpływ krzesła biurowego na nasze zdrowie

Wybór właściwego krzesła biurowego ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na jakość pracy. Dobrze dobrane może bowiem korzystnie oddziaływać na nasz organizm.


W wąskim ujęciu można powiedzieć, że dobre krzesło poprawia kondycję całego układu mięśniowo-szkieletowego. Jednakże, jeśli wybierzemy krzesło z dobrym mechanizmem oddziaływanie jest znacznie szersze.
Mikroruchy wywoływane przez mechanizmy sprawiają, że zamiast pozycji statycznej, stanowiącej główną przyczynę schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, przyjmujemy pozycję ustabilizowaną, w której układ ruchu nie pozostaje  w spoczynku. A wiadomo, że długotrwały bezruch powoduje zmiany patologiczne, które potem jest bardzo trudno cofnąć. Z czasem stają się one nieodwracalne. Nawet najlżejszy balans ma niezwykle korzystny wpływ na wszystkie układy naszego organizmu - nie tylko ten mięśniowo-szkieletowy, ale również nerwowy, krwionośny, trawienny i oddechowy. Siedząc nieruchomo w pozycji pochylonej, obciążamy nasze dyski międzykręgowe w odcinku lędźwiowym siłą nawet 2700 N.
A wystarczy odchylić się do tyłu i siła nacisku spada poniżej 1400 N! Pamiętajmy, że odchylona pozycja jest najlepszą (po leżącej i stojącej) pozycją dla naszego kręgosłupa. I tu znów wracamy do początku naszej rozmowy, czyli zagwarantowania przez projektantów krzeseł takich rozwiązań, które umożliwią dynamiczne siedzenie. Jak bowiem wiadomo, ruchu – również tego w formacie mikro, nigdy za wiele.


Złe siedzenie


W każdej minucie do naszego mózgu dociera nawet 1000 megabajtów informacji. Telefony, notatki, decyzje, spotkania, zadania ad hoc – często działamy pod presją czasu, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się z naszym ciałem. Zaniedbanie kwestii ergonomicznego siedzenia skutkuje zazwyczaj: uporczywymi bólami głowy, opuchlizną rąk i nóg związaną z zastojami chłonki, a przede wszystkim bólami pleców i schorzeniami kręgosłupa.

Czy wiesz, jakie skutki ma złe siedzenie? Współcześnie jednym z największych wyzwań pracodawców i pracowników są kłopoty zdrowotne wynikające z siedzącego trybu pracy. W ciągu dnia spędzamy nawet do 13 godzin w pozycji siedzącej.

OFFICE mebel

 

Nasz portal instaluje pliki ciasteczek (cookies) – tutaj dowiesz się o nich więcej. Przeglądając te strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas wspomnianych plików.

When browsing our webpages you accept cookies from this site